Panasonic LR14AD/B Alkalin Pil
Panasonic LR14AD/B Alkalin Pil

Panasonic LR14AD/B Alkalin Pil (900.095.503.097)

Fiyat : ₺19,21(KDV Dahil)
₺6,40 'den başlayan taksitlerle

Panasonic Alkalin C Size Pil

Alkalin Pil:

 

Uzun ömürlü 1,5 Volt ve yüksek akım gerektiren cihazlarda tercih edilen saklama ve raf ömrü uzun olan pillerdir. Acil ihtiyaç durumlarda ulaşılabilecek olması ve maliyeti açısından ihtiyaca en uygun pil grubundadır.

Eski tarzda olan çinko pillere göre daha yüksek performans ve daha uzun süre kullanım süresi sağlamaktadır. Halk arasında genellikle tabiri "akmayan piller"dir. Alkalin piller şarj edilemezdir ancak şarj edilebilir pillerde mevcuttur. Eğer cihazınızda alkalin pil kullanıyorsanız, cihazınıza ihtiyacınız kalmadığı durumlarda, pili cihazınızdan çıkarmanız daha etkili olacaktır. Bu sayede daha uzun süreli bir alkalin pil kullanım süresine sahip olacaksınız. Alkalin pillerin bir çok farklı boyutları vardır, AA olarak adlandırılan piller sıradan günlük hayatta en çok kullanılan kalem pillerdir LR06 olarak da adlandırılmaktadır. Diğer alkalin pil çeşitleri ise AAA İnce kalem pil, AAAA incenin incesi kalem pil, C boy orta boy piller LR14 olarak adlandırılır , D boy büyük boy piller ve 9 volt pillerdir. 

 

 

MarkasıPanasonic
KimyasıAlkaline
Voltajı1.5V
Boyutu26.2 x 50.0 C
Pil Sayısı1 Adet
Diğer kodlarıBüyük Boy Pil, HR20, 900DHC, C Size, LR20, R20, C, MN1300, AM1, E95, 4020, KD, AM1, 813
MenşeiBelçika
ÖzellikleriUzun ömürlü pil, şarj edilmez, Sıradan çinko karbon pillere oranla 10 kata kadar daha uzun kullanım ömrü
UygulamalarKumanda, Ölçüm Cihazları, Fotoğraf Makinaları Müzik Çalar, Oyuncak, Büro Makinaları, Kapı Kolları, Alarma Sistemleri, Araç Kumandaları, El Feneri, Radyo, Klavye Mouse Setleri, Duvar Saatleri, Tansiyon Aletleri, Isı Ölçer, Yüksek Güç Gerektiren Cihazlar, Kişisel Bakım Setleri, Hesap Makinaları, Akıllı Kumanda, Kafa Fenerleri, Çelik Elektronik Kasalar.
cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR