Şarj Edilebilir Pil(Rechargeable)

Şarj Edilebilir Piller, Alkalin Pillere alternatif olarak geliştirilen tekrar Şarj Edilerek kullanılan pil teknolojisidir. Kullanıcılar için sürekli güç tüketen cihazlarda, maliyeti azaltmak amacı ile pili tekrar şarj ederek kullanmayı sağlar. Bu teknoloji ile birlikte çevrede oluşan atık pil oranı da azalmaktadır. Şarj edilebilir pillerin şarj olması için bir şarj cihazına da ihtiyaç duyulmaktadır. Kalem Pil (AA), İnce Kalem Pil (AAA), Orta Boy (C), Büyük Boy (D) ve 9 Volt seçenekleriyle.

  

Şarjlı Pil Nedir?

Teknik olarak Şarjlı Piller Sekonder(İkincil) çeşit pillerdir. Şarjlı Piller içerisindeki enerji tükendiğinde tekrardan doldurularak kullanılan pil çeşitidir. Şarj Edilebilen Piller arasında bulunan düğme piller, elektrik dağıtım ağını stabilize etmek için bağlanan megavat sistemleri de dahil olmak üzere farklı şekil ve boyutları mevcuttur. Ni - Cd (Nikel Kadmiyum), Lityum Polimer (Li-Po), Ni-Mh (Nikel Metal Hidrid) ve Lityum İyon(Li-İon) olmak üzere farklı boyut ve çeşitlerde üretilmektedir. Tek kullanımlık Alkalin Piller ile dönüşümlü olarak kullanılabilir. Alkalin Piller uzun ömürlüdür, Şarjlı Piller ise tekrar şarj edilir. Alkalin Pili kullandığınız cihazınız için aynı boyutlardaki Şarjlı Pili dolu halde hazır bekleterek, Alkalin Pilin bittiği yerde Şarjlı Pil ile cihazınızı kullanmaya devam edebilirsiniz.

 

Şarjlı Pil Fiyatları Ne Kadar?

Şarjlı Piller, fiyat olarak Alkalin Pillerden daha pahalıdır. Bir diğer pahalı olma sebebi ise Şarjlı Pili, Şarj Edebilmek için Pil Şarj Aletine ihtiyacınızın olmasıdır. İlk başta maliyetli oluşu kullanıcıları aldatan bir noktadır. Maliyetine karşılık olarak daha sonrasında tekrar Şarj Ederek kullanıldığı için ileride oluşabilecek maliyetleri ortadan kaldırmaktadır. Duracell, Varta, Gp, Fujitsu, Energizer, Panasonic markalarda uygun fiyatlı ve uzun ömürlü Şarjlı Pilleri Bulabilirsiniz. 

1
cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR