Orta Boy(C) Alkalin Pil 

  


Alkalin Pillerin farklı boyutları mevcuttur. Bu boyutlar her cihazdaki pil ihtiyacının farklı olmasından kaynaklanır. Bazı cihazlarda Kalem Piller, bazı cihazlarda ise Büyük Boyutlarda pil kullanılmaktadır. Orta Boy Piller bir diğer deyişle C Boy Piller yaygın olarak kullanılan bir diğer Alkalin Pil çeşitidir.

 

​Orta Boy Pil Nedir?

 


Orta Boy Pil (C Size), AA, AAA ve D Pil gibi pil boyutudur. Orta Boy Pillerin silindire benzeyen bir şekli vardır. Bir tarafı pozitif bir diğer tarafı ise negatif olmak üzere iki ayrı elektrik noktası mevcuttur. Pozitif olan tarafı negatif uçtan farklı olarak çıkıntılıdır. Orta Boy Piller, Ortalama bir güç gerektiren cihazlar için kullanılır. Genellikle El Fenerlerinde Orta Boyu Pil girişlerini görebilirsiniz. Orta Boy Pillerin raf ömrü oldukça uzundur. Bu C Size Piller uzun ömürlü olsa da tek kullanımlıktır. Tekrardan şarj edilemezler. 

 

Alkalin Pil Özellikleri Nelerdir? 

  


Alkalin Piller, piyasada en yaygın olarak kullanılan pil çeşididir. Orta Boy piller ise sadece bir çeşididir. Alkalin Pillerin bu kadar yaygın olarak kullanılmasının sebebi diğer piller ile aynı voltajda olmasına rağmen uzun ömürlü olması en büyük etkendir. C Boy pillerde orta standartlarda güç tüketen cihazlar için üretilmiş olup bu cihazlarda yine yüksek performans sağlaması sebebiyle tercih edilmektedir. Çinko ve Manganez Dioksit etkileşimi sonucu ortaya çıkan Alkalin Piller Kimyasal Enerjiyi Elektrik Enerjisine çevirmektedir. Alkalin Pillerin sağladığı en büyük avantajlardan biri maliyet açısından diğer pillerden uygun olmasıdır. C Boy Pillerin Boyutları İse, Çapı=26,2 mm ve Uzunluğu=50 mm'dir. Voltaj değeri pilin kimyasına ve boşalma koşullarına göre değişiklik göstermektedir.


  

Orta Boy Pillerin Fiyatları Nedir?

  


Orta  Boy Pillerin kullanım alanı diğer Alkalin Pil çeşidine göre daha azdır ama Orta Boy Pile ihtiyaç duyulan yerlerde oldukça fazladır. Fiyat olarak diğer Alkalin Pillere göre minimal seviyelerde farklılık göstermektedir. C Boy Pillerde en çok tercih edilen marka olarak Duracellöncülük etmektedir. FujitsuGp, Varta, Energizer ve Panasonic gibi markalarda da Orta Boy Piller mevcuttur.


ÜRÜN BULUNMAMAKTADIR
cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR