9V PİL


Alkalin Pillerde sıklıkla tercih edilen bir diğer model ise Alkalin 9V Pillerdir. 9V Piller bir çok cihazda çoğunlukla tercih edilmektedir ve bu kullanımda Alkalin Pil kimyasına sahip bir 9V Pil hem ekonomik anlamda hemde güç açısından büyük bir performans sağlamaktadır. 9V Piller için bir çok farklı modeli sitemizde görüntüleyebilirsiniz.
9V PİLLERİN ÖZELLİKLERİ?


Alkalin 9V Piller, Ölçüleri 48,5 * 26,5 * 17,5 mm'den oluşmakta olup, içerisinde 4 adet silindir hücre yada düz hücre mevcuttur. Farklı markalarda piller içerisinde bulunan bu bağlantılar farklılık göstermektedir. Seri şekilde birbirlerine bağlanmaktadır. Eski Çinko Karbon Pillere göre boşalma hızı daha yavaştır. Raf ömrü olarak en uzun süreli olan pillerden biridir. Yaklaşık 6 seneye kadar raf ömrü bulunmaktadır. 9V PİL NEDİR?

 

Dokuz Volt Piller(9V Pil)Alkalin Pil Çeşitlerinde yaygın kullanılmakta olan bu Pil , dikdörtgen bir yapıdadır. Üzerinde kutuplaşmış Ankraj Konnektörü mevcuttur. 9V Piller radyolar için tasarlanmıştır ancak günümüzde daha da yaygınlaşarak, saatler, telsizler, oyuncaklar vs. gibi bir çok üründe sıklıkla tercih edilmektedir.

 

 

9V PİL ÇEŞİTLERİ VE MARKALARI

 

Alkalin tek kullanımlık 9V Pil maliyet açısından ilk başta biraz pahalı gelse de genel anlamda Şarj Edilebilir Çeşitlerinden daha uzun süreli bir kullanım sağladığı için maliyet açısından daha düşük olarak belirtilebilir. 9V Pillerde Farklı Marka ve Çeşitler için gerekli filtreleri yaparak ürünlere ulaşabilirsiniz. En uygun 9V Pil seçenekleri için kategoriye göz atabilirsiniz. Duracell, Varta, GP, Energizer, Fujitsu, Pairdeer Marka 9V Alkalin Piller Burada.

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR