Panasonic 6LR61AD/10BB Alkalin Pil
Panasonic 6LR61AD/10BB Alkalin Pil

Panasonic 6LR61AD/10BB Alkalin Pil (900.095.503.098)

Fiyat : ₺445,91(KDV Dahil)
₺148,64 'den başlayan taksitlerle

Panasonic 9V Alkalin Pil

Alkalin Pil  

Uzun ömürlü 1,5 Volt ve yüksek akım gerektiren cihazlarda tercih edilen saklama ve raf ömrü uzun olan pillerdir. Acil ihtiyaç durumlarda ulaşılabilecek olması ve maliyeti açısından ihtiyaca en uygun pil grubundadır.

Eski tarzda olan çinko pillere göre daha yüksek performans ve daha uzun süre kullanım süresi sağlamaktadır. Halk arasında genellikle tabiri "akmayan piller"dir. Alkalin piller şarj edilemezdir ancak şarj edilebilir pillerde mevcuttur. Eğer cihazınızda alkalin pil kullanıyorsanız, cihazınıza ihtiyacınız kalmadığı durumlarda, pili cihazınızdan çıkarmanız daha etkili olacaktır. Bu sayede daha uzun süreli bir alkalin pil kullanım süresine sahip olacaksınız. Alkalin pillerin bir çok farklı boyutları vardır, AA olarak adlandırılan piller sıradan günlük hayatta en çok kullanılan kalem pillerdir LR06 olarak da adlandırılmaktadır. 

Diğer alkalin pil çeşitleri ise AAA İnce kalem pil, AAAA incenin incesi kalem pil, C boy orta boy piller, D boy büyük boy piller ve 9 volt pillerdir. 

 

 

 

Markası Panasonic
Kimyası Alkaline
Voltajı 9.0V
Boyutu 17.50 x 26.50 x 48.50 9V
Pil Sayısı 10 Adet
Diğer kodları 9V Pil
Menşei Belçika
Özellikleri Uzun ömürlü pil, şarj edilmez, Sıradan çinko karbon pillere oranla 10 kata kadar daha uzun kullanım ömrü
Uygulamalar Kumanda, Ölçüm Cihazları, Fotoğraf Makinaları Müzik Çalar, Oyuncak, Büro Makinaları, Kapı Kolları, Alarma Sistemleri, Araç Kumandaları, El Feneri, Radyo, Klavye Mouse Setleri, Duvar Saatleri, Tansiyon Aletleri, Isı Ölçer, Yüksek Güç Gerektiren Cihazlar, Kişisel Bakım Setleri, Hesap Makinaları, Akıllı Kumanda, Kafa Fenerleri, Çelik Elektronik Kasalar.
cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR