Büyük Boy(D) Pil

 

​Alkalin Pillerde kullanılan bir diğer pil boyu ise Büyük Boy (D Size) Pildir. Büyük Boy Alkalin Piller en çok tercih edilen Alkalin Pil çeşitlerindendir. Cihazınızda D Size Pile uyumlu bir giriş mevcut ise, uzun ömürlü olması sebebiyle ihtiyacınızı rahatlıkla karşılayabilecek bir pildir.

 

Büyük Boy (D) Pil Nedir?

  

Büyük Boy Alkalin Pil, kuru pil boyutudur. Görüntü olarak silindirik bir yapıda bulunan ve iki ucunda elektriksel noktalar bulunmaktadır(+,-). Birçok pilde olduğu gibi bir tarafı(pozitif) çıkıktır, Negatif ucu ise düz yapıdadır. Genelde yüksek akım gerektiren cihazlarda( El fenerleri, Radyo Alıcıları, Seyyar Teypler, Telsizler, Sayaçlar ve Diyafon) kullanılır. Bu Büyük Boy Alkalin Pillerin tekrar şarj edilebilen modelleri mevcuttur. Ancak fiyat olarak biraz daha maliyetlidir. Maliyetinin asıl sebebi ise D Boy Pil aldıktan sonra Pili Şarj edebilecek bir cihazda almanız gerekmektedir. Alkalin olarak tercih edilen Büyük Boy Piller 10 yıla varan ömürleri sayesinde tercih edilmektedir.

 

 

Büyük Boy (D) Pil Hakkında Bilinmesi Gerekenler

 

Büyük Boy D Size Alkalin Pil 1898 yılında Amerika'da üretilmiştir. En çok tercih edilen olmasa da Alkalin Piller Arasında sıklıkla kullanılan bir pil çeşididir. Çinko ve Manganez Dioksitin reaksiyonu sonucunda ortaya çıkan Alkalin Piller birçok farklı boyutlarda ihtiyaca göre kullanılmaktadır. Alkalin Pillerdeki en yoğun güç ve raf ömrü vardır. D Size Pil kullanılan cihazlarda yüksek performans sağlaması sebebiyle ve uzun ömürlü oluşu sebebiyle kullanıcılara güzel bir performans sağlamaktadır.

  cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR