Scooter Bataryası

Scooter Bataryası

Elektrikli Bisiklet Bataryaları ( Scooter Bataryası )

Günümüzde giderek yaygınlaşan elektrikli bisikletler artık gündelik hayatımızda sık sık karşılaştığımız bir araç haline geldi. Gerek ulaşım gerekse keyif amaçlı olarak sürekli kullanılmaktadır.

Elektrikli bisikletler 5-6 yıl öncesine kadar Kuru Akü diye tabir ettiğimiz Akümülatörler ile enerji ihtiyaçlarını karşılıyorduk. Ancak Kış aylarında bisikletin kullanılmaması ve akülerin 15 günde bir defa tam şarj edilmesi gerekmekte buda akünün kış aylarında etkisini kaybedip pasif duruma geçmesine neden olmaktadır. Ancak maliyet açısından hala kuru akü tercihi edilmektedir.

                        

Lityum piller ise gelişen teknoloji ve düşen maliyetler ile uzun raf ve kullanım ömrü ile son 2-3 yıldır popülaritesini giderek arttırmaktadır. Kuru aküye göre en büyük avantajı uzun raf ve kullanım ömrü sunmaktadır. Yani almış yada yaptırmış olduğunuz bir Lityum İon(Li-ion)  bisiklet bataryası size minimum 4 yıl gibi bir ömür sunmaktadır. Buda bize her sene enerji ihtiyacımız için akülere üret ödemek zorunda kalmayacaksınız. Aynı zaman da düşük ağırlık ve kapladığı alanın ufak olması size ayrıca sunacağı avantajlardır.

Tasarımının yapılması ve alternatif olarak kullanılabilecek Li-ion teknolojisine sahip pillerin çeşitliliği önem arz etmektedir. Bu nedenden dolayı bu teknolojiyi şuan üretilen gerek elektrikli bisiklet gerek Scooter cihazları içerisinde çok sık görmektesiniz. Sizlerde bu teknolojiye sahip olmak için bizlerle iletişime geçmeniz yeterli olacaktır. Almış olduğumuz bilgiler neticesinde sizlere uygun Li-ion pili ve BMS devresini seçerek tasarımın gerçekleşmesi adına çalışmalarımızı yürüteceğiz.

 

İletişim için : tıklayınız.

Lityum İyon Pillerin Avantajları

  • Kapalı hücre, bakım gerektirmemesi
  • Uzun ömürlü
  • Geniş çalışma sıcaklık aralığı
  • Uzun raf ömrü
  • Çabuk şarj olabilme kabiliyeti
  • Yüksek güçlü deşarj kapasitesi
  • Yüksek enerji verimi
Etiketler: Scooter, Bisiklet, Elektrikli Bisiklet, Batarya
Ağustos 21, 2020
Listeye dön
cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR