HAKKIMIZDA İLETİŞİM S.S.S

Facebook Twitter LinkedIn

Pil Burada

KATEGORİLER

TÜM KARGOLAR BEDAVA

Varta 18700 Indestructible (Yok Edilemez) 1 Watt LED Fener 3xAAA İnce Kalem Pilli

Ürün Kodu :
56630
Marka :
Fiyatı :
79.00 TL + KDV
KDV Dahil :
93.22 TL
Havale ile:
88.56 TL
Varta 18700 Indestructible (Yok Edilemez) 1 Watt LED Fener 3xAAA İnce Kalem Pilli 4008496682713

YENİ ANSI FL1 STANDART
FENERLERDE YENİ STANDARTLAR
ANSI (Amerikan Ulusal Standartlar Enstitüsü) Ağustos 2009'da ilk kez olmak üzere ANSI FL1 Fenerlerde "Temel Performans Standartları" nı belirleyerek duyurdu. İlk olarak ABD'de sunulan ve dünya genelinde ilk fener standartları olacak olan bu ilkeler  belirli tanımlar ve test yöntemleri kullanılarak ortak işaretlerle fenerin temel performansını belirtmektedir. Açıkça tanımlanmış test yöntemleri ve işaretleme kuralları VARTA nın 2011 FENERLERİ ile birlikte kullanılmış ve perakendecilere ve tüketicilere kolay algılamada yardımcı olmuştur. Böylece VARTA yeni standartlara kendi fenerlerinin performanslarını uyumlaştırmıştır. Amerikan Ulusal Standartlar Enstitüsü (ANSI) kar amacı gütmeyen, hemen hemen her sektöre (akustik cihazlar, inşaat malzemeleri, enerji dağıtım, süt ürünleri ve hayvansal üretim, vs..) doğrudan etkisi olan binlerce norm ve rehber oluşturan bir kuruluştur. . ANSI standartlarına uygunluğunu değerlendirmek için global olarak tanınan çapraz sektör akreditasyon programlarında da ( ISO 9000 -kalite-, ISO 14000 -çevre-  gibi) aktif olarak devreye girer (Kaynak: ANSI www.ansi.org)

VARTA FENERLERİ’NİN ANSI'YE GÖRE KARŞILAŞTIRILABİLİR ÖZELLİKLERİ
IŞIK MENZİLİ: ANSI ye göre 0,25 lux ışık menzili  fener ile fener ışığının aydınlattığı yer arasında ölçülen mesafedir. VARTA 2011 yılında çıkardığı ürünlerde ölçüm yöntemlerini yeni standartlara göre ayarlamıştır. VARTA ışın aralığı daha önceleri 1 lux olarak ölçülmekteydi. Eski VARTA ışık aralığının, yeni ANSI standartlarına göre 2 ile çarpılması gerekir.

ÇALIŞMA SÜRESİ: Fenerin ürettiği ilk ışık çıkış değeri fenerin normal çalışması sırasında ürettiği ışığın % 10 u olarak tanımlanır. Fenerin kapanmadan sürekli kullanıma olamsını sağlayan pil ömrüdür. VARTA her zaman ışık çıkış seviyesini %10 olarak ölçtüğü için, ölçümlemede bir değişiklikk yapması gerekmemiştir.

TOPLAM IŞIK GÜCÜ: Lumen olarak ölçülür. Fener tüm açısal çıkışı dikkate alındığında, yayılan ışık enerjisinin toplam miktarını ifade eder.

VARTA 2011 Fenerlerinin Sunumu ile ANSI'nin herhangi ve tüm iddialarini takip edecektir.Eğer diğer ürün de yeni standartlara göre yapılmışsa o zaman gerçek bir karşılaştırma yapılabilecektir.

VARTA 2011 Fener Sunumu ile fener satınalımını basitleştirmekte, herhangi bir ürünle kolay bir karşılaştıma olanağı vermektedir.

ÇEVREFSC-ORMAN YÖNETİM KONSEYİ
Dünya çapındaki sorumlu orman yönetimleri ile Karışık Kaynaklar etiketi taşıyan ürünlerin  gelişimini desteklemek. FSC sertifikalı ahşap ürünler, iyi yönetilen ormanlar ve şirket kontrollü kaynaklardan gelenler..
Şirket-kontrollü kaynaklar FSC standartlarına uygun olarak yasadışı kereste kesimi yapılmasını, tehdit altındaki ormanların korunması,genetik yapısı değiştirilmiş organizmaların kullanılmamasını ve insanların sivil ve geleneksel haklarını ihlal edilmemesini kontrol etmektedir.
FSC(Orman Yönetim Konseyi)-akredite edilmiş belgelendirmeler, orman kökenli olduğu bağımsız olarak denetlenmiş ve Orman Yönetim Konseyi AC (FSC) tarafından kabul edilen çevresel, sosyal ve ekonomik prensipler ve kriterlere göre değerlendirilecektir.
FSC kar amacı gütmeyen uluslararası bir birlik olup, üyeleri arasındaki  çevresel ve sosyal gruplar ile ormancılığı geliştiren ve orman yönetimini dünya çapında geliştirmeye çalışan perakende ahşap şirketleri ile işbirliği yapan uluslararası bir dernektir.

Marka Varta
Model 18700
Pil Modeli 3 Adet AAA ince kalem pil ile çalışmaktadır
Su geçirmez Su geçirmez
Uzunluk 134.5 mm
Başlık çapı 41.00 mm
Renk Siyah
Işık kaynağı 1 Watt LED CREE XP-C L.E.D.
Işık gücü 160m (0.25lux)
Toplam ışık çıktısı 120 Lümen
Kullanım zamanı 40 saat
Pille birlikte ağırlık 163 gr
Darbeye dayanıklığı Çok dayanıklı 9 Metredem şoka dayanıklı, Maksimum dayanıklılık için özel sertleştirilmiş, uçaklarda kullanılan yüksek kalite aluminyum
Garanti 3 YIL VARTA GARANTİSİ
Barkod 4008496682713
Menşei Çin'de imal edilmiştir
Paket içeriği 3 adet varta high energy AAA ince kalem pil, Varta 18700 Professional Line 1 Watt L.E.D. Indestructible 3AAA Fener
Özellikler Indestructible 1 Watt LED Fener 3AAA, Aluminyum tutamaç, Son derece sağlam (9m den düşme testi) ve su geçirmez (IPX4), şok emici kauçuk baş ve arka kapak, Özel optikli lens ile yüksek performans LED ve 2 mod : 120 lumen ve 19 lumen (enerji tasarrufu), Maksimum dayanıklılık için özel sertleştirilmiş, uçaklarda kullanılan yüksek kalite aluminyum, 2012 yılı en iyi ürünü +X PLUS X AWARD

Benzer Ürünler

Çok Satan Ürünler